E-Bülten Arşiv

Yıllara Göre Filtre
Yıl

OCAK 2023

"Kreşendo" 44. Sayı
Gece temalı ilk sayımızda, uzun zamandır ayrı kaldığımız Yeni bir Tarih köşesinde, gece hayatı tarihine bıraktıkları izler günümüze kadar uzanan kantocu kadınların hikâyesini anlattık. Müzikli Şeyler köşesinde ise Buffy the Vampire Slayer dizisindeki müziği inceledik.

ARALIK 2022

"Kreşendo" 43. Sayı
Gelecek temasının son sayısında, Kreşendo Panel köşesi kapsamında dijital platformlarda müzik dinleme ve üretme pratiklerini inceledik. Sohbet Muhabbet köşemizde ise konuğumuz Akbank Sanat Kültür Sanat Organizasyon Yöneticisi Gözde Sivişoğlu.
"Kreşendo" 42. Sayı
Kreşendo'nun gelecek temalı ikinci sayısında Kreşendo Panel köşesinde, müzik endüstrisinde telif hakkına dair merakımızı giderdik. Portreler köşesinde ise müziğin coğrafi sınırlarına dair yeni bir umut vaat eden Los Bitchos mercek altında.

KASIM 2022

"Kreşendo" 41. Sayı
Kreşendo’nun bu ayki temasıyla geleceğe uzanıyoruz! Yeni yıldan beklentilerimiz, umut ettiklerimiz neler? Müzik dünyasında aklımızı neler meşgul etti ve etmeye devam edecek? Bu sorulara kafa yoracağımız temanın ilk sayısında Kreşendo Panel köşesinde, elektronik müzik tarihine alternatif bir pencereden baktık. Yakında Neler Oldu? köşesinde ise geçmiş yıla damgasını vurmuş albümlere göz attık.
"Kreşendo" 40. Sayı
Kreşendo'daki festivalin son durağına geldik! #BuFestivalBizim Kulisi köşesi Beats by Girlz Türkiye Festivali’nden kaçırılmayacak anılar ve hikâyelerle, harika geçen hafta sonunu hatırladık. Birlikte Sahnesi köşesinde ise Elif Dikeç ile sohbet ettik.
"Kreşendo" 39. Sayı
Beats by Girlz Türkiye Festivali’ne sayılı günler kala, Kreşendo da festival temasının ikinci ayağına geçiyor. Kreşendo Panel köşesinde, müzik festivallerinde toplumsal cinsiyet eşitliği meselesini konuştuk. Bu temaya özel öneri köşemiz Olly’nin Kaykay Parkı kapsamında ise, festivallere dair bir his uyandıran, bir söz söyleyen içerikleri derledik.

EKİM 2022

"Kreşendo" 38. Sayı
Kreşendo’nun yeni yayın dönemi, festival temasıyla başlıyor. Beats by Girlz Türkiye Festivali yaklaşırken, Kreşendo’yu da bir festivale dönüştürüyoruz! Bu temaya özel sohbet köşemiz Birlikte Sahnesi kapsamında ilk olarak Simge Pınar ile söyleştik. Kreşendo Panel köşesinde ise karnavalesk kavramını ele aldık.

TEMMUZ 2022

"Kreşendo" 37. Sayı (Pride Özel)
Bu hafta “Sohbet Muhabbet” köşemizde Korospular bizlerle. Portreler köşemizde elektronik, pop ve cazı birleştirdiği sound’u ile St. Vincent var.