Özel İşbirlikleri

Kreşendo düzenli olarak sürdürdüğü projelerin yanı sıra farklı işbirlikleri ile çok sesli bir sahne yaratmaya ve mekanlar bu çeşitliliğe ev sahipliği yaparken seyircinin ise bu çeşitliliğe kulak kabarttığı bir sektör dönüşümü hedefleyen birçok etkinlik organize etmeye devam ediyor.

Türkiye’de kadınların ve dezavantajlı grupların müzik sahnesinde daha fazla yer bulmasına olanak sağlayan projeler geliştirerek herkesin müziğe eşit olarak katılmasını hedefliyor. Bağımsız bir kültür kurumu olarak çok sesli bir müzik sektörünün inşası için sektördeki aktörlerin güçlendirilmesine ve bu yolla kültürün demokratikleşmesine katkı sunuyor.

Müzik Yolculuğunun Peşinde

Kreşendo’nun topluluk buluşmaları kapsamında düzenliği söyleşi serisi “Müzik Yolculuğunun Peşinde”, güncel müzik sahnesinin öne çıkan sanatçılarını konuk alıyor. Hope Alkazar’da Esra Ece Kuleci moderatörlüğünde söyleşi ve demo dinletisi olmak üzere iki oturumdan oluşan etkinliğin ilk 12 Mayıs Pazar günü Yasemin Mori ile başladı.  İlk oturumda konuk müzisyenin müzik yolculuğunun izini sürerken, ikinci oturumda ise dileyen katılımcıların demolarını birlikte dinleniyor, katılımcılar konuk müzisyenin ve Kreşendo ekibinin müzisyenleri tarafından geri bildirim alma fırsatına sahip oluyorlar.

#BirArada Konser Serisi

Kreşendo, 2023 Eylül ayında Pera Müzesi işbirliğiyle başlattığı “Bir Arada” konser serisini sürdürüyor. Pera Müzesi’nin Kreşendo kürasyonuyla müzisyen kadınlara kapılarını açtığı konser serisinde “Bir Arada” konseptiyle kadınlar birbirlerinin sahnesine konuk oluyor. Konserler ayda bir kez, her ayın son cuma gününde gerçekleşiyor. 

Sound of the Upside

2021 yılında gerçekleşen YGA Zirvesi’nde, Beats by Girlz Türkiye, İKSV ve YGA iş birliğinde, Hollanda Kraliyeti İstanbul Başkonsolosluğu’nun desteğiyle kolektif  bir dijital müzik deneyimine imza attı.