Festival Hakkında

İstanbul’da alternatif bir müzik ve teknoloji buluşması olan “eşit, kapsayıcı ve birlikte” sözünün vurgulandığı “Bu Festival Bizim”i 2022 yılından beri organize ediyoruz. 2022 Kasım’ında ilki üç gün boyunca Bomontiada’da; 2023 Kasım’ında ikincisi on gün boyunca büyükşehir belediyesi işbirliği ile İstanbul’un birçok farklı mekanında gerçekleşti. Her iki edisyonunda da birçok konuşma, atölye, stand-up gösterisi ve konserlere ev sahipliği yapan festival müzik sektöründe çok sesli bir sahne yaratıyor.

2024’te üçüncü kez gerçekleşecek olan festivalde, konserler, atölyeler, stand-up gösterileri, söyleşilerle birlikte dolu dolu bir program sizi bekliyor.

Bu Festival Bizim 2023

1 – 10 Kasım’da Müze Gazhane, İTÜ MİAM, Metrohan, Cemal Reşit Rey, İstanbul Kitapçısı Kadıköy ve Yedikule Gazhanesi olmak üzere İstanbul’un birçok farklı mekanında gerçekleşen festivalde Gaye Su Akyol, Zuhal Olcay, Eda Baba, Duygu Soylu başta olmak üzere güncel müzik sahnesinin güçlü kadın isimleri yer aldı.

Bu Festival Bizim 2022

4 – 5 – 6 Kasım’da Yapı Kredi Bomontiada’da gerçekleşen festivalde Melike Şahin, Kalben, Güneş Özgeç, Simge Pınar ve daha birçok müzisyen kadın yer aldı.