E-Bulletin Archive

Filter by Year
Yıl

JANUARY 2023

"Kreşendo" 44. Sayı
Gece temalı ilk sayımızda, uzun zamandır ayrı kaldığımız Yeni bir Tarih köşesinde, gece hayatı tarihine bıraktıkları izler günümüze kadar uzanan kantocu kadınların hikâyesini anlattık. Müzikli Şeyler köşesinde ise Buffy the Vampire Slayer dizisindeki müziği inceledik.

DECEMBER 2022

"Kreşendo" 43. Sayı
Gelecek temasının son sayısında, Kreşendo Panel köşesi kapsamında dijital platformlarda müzik dinleme ve üretme pratiklerini inceledik. Sohbet Muhabbet köşemizde ise konuğumuz Akbank Sanat Kültür Sanat Organizasyon Yöneticisi Gözde Sivişoğlu.
"Kreşendo" 42. Sayı
Kreşendo'nun gelecek temalı ikinci sayısında Kreşendo Panel köşesinde, müzik endüstrisinde telif hakkına dair merakımızı giderdik. Portreler köşesinde ise müziğin coğrafi sınırlarına dair yeni bir umut vaat eden Los Bitchos mercek altında.

OCTOBER 2022

"Kreşendo" 38. Sayı
Kreşendo’nun yeni yayın dönemi, festival temasıyla başlıyor. Beats by Girlz Türkiye Festivali yaklaşırken, Kreşendo’yu da bir festivale dönüştürüyoruz! Bu temaya özel sohbet köşemiz Birlikte Sahnesi kapsamında ilk olarak Simge Pınar ile söyleştik. Kreşendo Panel köşesinde ise karnavalesk kavramını ele aldık.

JULY 2022

"Kreşendo" 37. Sayı (Pride Özel)
Bu hafta “Sohbet Muhabbet” köşemizde Korospular bizlerle. Portreler köşemizde elektronik, pop ve cazı birleştirdiği sound’u ile St. Vincent var.

JUNE 2022

"Kreşendo" 36. Sayı
Bu hafta “Sohbet Muhabbet” köşemizde Özge Ürer bizlerle. Portreler köşemizde caz müzik organizatörü, yapımcısı ve küratörü Meghan Stabile bizlerle.
"Kreşendo" 35. Sayı
Bu hafta Portreler köşemizde deneysel müziğin akla gelen isimlerinden, müzisyen olmanın yanı sıra birçok başka şahane sıfatı sırtlayan Laurie Anderson, Müzikli Şeyler’de sanat tarihine feminist yaklaşımda önemli tartışmalar açan bir metin olan “Neden Hiç Büyük Kadın Sanatçı Çıkmadı?” var.
"Kreşendo" 34. Sayı
Bu hafta Portreler köşemizde all-female müzik gruplarından biri olan L.A. Witch, Müzikli Şeyler’de Vox yapımı podcast Unexplainable’ın beş duyumuza dair bilinmezleri bilimsel açıdan merceğe aldığı serinin “Making Sense: How sound becomes hearing” adlı ilk bölümü var.
"Kreşendo" 33. Sayı
Bu hafta Portreler köşemizde geçtiğimiz cumartesi günü İstanbul’da konser veren, efsanevi müzisyen Glykeria var. Sohbet Muhabbet köşemizde ise Seda Erciyes’i ağırlıyoruz.