Değişim Zamanı: Kreşendo

01 Nis 24

Merhaba,

Haziran 2021’de başladığımız Türkiye’de daha zengin ve kapsayıcı bir müzik sektörünün gelişimine katkı sağlamak amacıyla yaptığımız çalışmalarda  yeni bir durağımız var.

Bizleri artık Kreşendo adıyla göreceksin!

“Kreşendo bir müzik eserinde gerçek anlamda seslerin daha da veya gittikçe güçleneceğini belirten harekettir.” Sözlükler “kreşendo”yu böyle tanımlıyor. Bizler de bu isimden aldığımız ilhamla, bir “hareket” yaratmayı; müzik sahnesinde kalıcı bir dönüşümü hedefliyoruz.

Hatta bu dönüşümün başka sektörlere de ilham olmasını; bu şekilde çeşitliliğe ve yaratıcılığa alan açan bir toplumsal etkiye sebep olmayı istiyoruz. Çünkü biliyoruz ki sesler birlikte güçlü.

Müzik herkesin hayatının bir parçası. Bu nedenle Kreşendo, yalnızca müzisyenlere yönelik değil, müzik kültürünün dönüşümüne yönelik bir organizasyon olarak yoluna devam edecek.

Herkesin (her sesin) kendi biricik ezgisini keşfettiği ve paylaştığı bir dünya inşa etmeye kararlıyız. Çok sesli bir müzik kültürünün yaratacağı etkiyi izlemek ve dinlemek için çok heyecanlıyız. Yarattığımız etkinin büyüyüp güçleneceğini, kreşendo olacağını hayal ediyoruz!

Çok sesli bir dünya hayalini birlikte çoğaltma umuduyla…