Kreşendo Müzik’in Dünya Kadınlar Günü’ne Özel Kutlamaları

19 Şub 24

Kreşendo, Dünya Kadınlar Günü’nü kutlamak üzere Mart ayı boyunca bir dizi etkinlik gerçekleştiriyor. Kreşendo Müzik sahnesine konuk olacak güncel müzik sahnesinin öne çıkan kadın müzisyenleri dinleyicileriyle buluşacak.

Kadınların ve dezavantajlı grupların müzik sahnesinde daha fazla yer bulması için 2021 yılından beri projeler geliştiren eski adıyla Beats by Girlz Türkiye, Şubat 2024 itibariyle kapsam alanını genişleterek Kreşendo adıyla çalışmalarını sürdürüyor.

Çok sesli bir müzik sektörü inşası için sahne üstündeki müzisyenlerden, sahneyi kuranlara, dinleyicilerden basına kadar sektöre dahil tüm aktörlerin güçlendirilmesine ve bu yolla kültürün demokratikleşmesine katkı sunuyor. New York merkezli müzik girişimi olan We Make Noise global organizasyonunun Türkiye ayağı olarak etkinliğini sürdürüyor. 

Tamamı kadın müzisyenlerden oluşan orkestrasıyla Kreşendo Müzik, kadın şarkıcıların parçalarından oluşan repertuarıyla dinleyicileriyle buluşacak. Mart ayı boyunca İBB Sancaktepe Eyüpsultan Kültür Merkezi, Büyükada Taş Mektep ve Pera Müzesi olmak üzere İstanbul’daki birbirinden farklı mekanında konserler ve söyleşiler gerçekleştirecek.